Nyní si řekneme na co si dát pozor při nákupu a jaké parametry musí myčka mít, aby Vám vyhovovala a usnadnila veškerou práci týkající se umývání nádobí. Dbejte na dostatečnou energetickou třídu. Přeci jen je to elektrospotřebič a nějaké ty peníze jsou k jeho provozu potřeba. Velice důležitá je kapacita, tedy kolik nádobí se do ní vleze. Ta musí být dostatečná, protože pro velkou rodinu se nevyplatí mýt pár kousků zašpiněného nádobí na několikrát. Také nezapomeňte na nastavení teploty a vyjímatelný koš. Výkon nesmí pokulhávat, aby Vám nezůstávali na nádobí různé mastné skvrny nebo nečistoty. Někomu by mohla vadit i hlasitost některých strojů, což dnes nebývá častým problémem.
Bosch SMV46KX01E
Vlastí užitečnou technologii AquaSensor, která světelným paprskem zjistí míru znečištění nádobí. Jak bylo na začátku zmíněn dostatečný výkon, tak zde opravdu nechybí. Motor zajišťuje tichý chod o hlasitosti 46 dB, ale nízké energetické náklady na provoz s bezkartáčovou technologií. Další technologií je ActiveWater, proto šetří vodu a pomocí proplachování zvyšuje účinnost myčky. Pomocí světelného paprsku zhodnotí znečištění a rozhodne se automaticky, jestli mycí režim ukončit nebo pokračovat, aby vložené nádobí bylo perfektně čisté. Všechny vlastnosti podtrhují výkonné automatické programy řízené mírou znečištění. Také má užitečnou funkci pomocí které určí množství vložených předmětů. Od toho se odvíjí hladina vody a následná úspora.
Beko DIN 26420
Jako první má také senzor stupně znečištění, který se opravdu hodí. I se svou cenou 6 690 Kč nabídne hodně muziky. Teplota vody uvnitř při mytí se pohybuje okolo 73 stupňů, která zajistí hygienickou čistotu a spolehlivost. Obsahuje funkci Fast+, takže dokáže urychlit celý program o trojnásobek, což se při velkém spěchu opravdu hodí. Může umýt až 14 sad nádobí, proto ušetříte čas i peníze. LED signalizace znázorní průběh mytí.